bip.gov.pl
RSS
A A A K
SmodBIP

Misja Domu

Misją Dziennego Domu Senior+ jest zagospodarowanie czasu wolnego seniorów w sposób przyjemny i zarazem pożyteczny, tak by uczestnicy miło spędzili dzień w swoim towarzystwie.

Dzięki zaangażowaniu w proponowane zajęcia seniorzy zapominają o troskach dnia codziennego, jednocześnie pracują nad tym, by utrzymać jak najdłużej dobrą kondycję fizyczną, psychiczną  i umysłową. Są to zajęcia z fizjoterapeutą, zajęcia plastyczne, ogrodnicze, rękodzielnicze, muzyczne, teatralne, z biblioterapii etc.

Program dostosowany jest do potrzeb i oczekiwań seniorów. Wykwalifikowana kadra służy pomocą w czynnościach dnia codziennego, w załatwianiu spraw urzędowych.

W ofercie DDS+ są warsztaty, spotkania, prelekcje ze specjalistami, które mają na celu profilaktykę zdrowotną oraz bezpieczeństwo seniorów np. spotkania z pielęgniarką, dietetykiem, lekarzami czy policjantem.

Dbamy o integrację międzypokoleniową poprzez kontakty z dziećmi i młodzieżą oraz o aktywność społeczną i kulturalną seniorów, poprzez udział w spotkaniach organizowanych na terenie miasta, wystawach, seansach filmowych itp.

Dzienny Dom Senior+ dzięki pozyskanej przez gminę Gostyń dotacji w ramach ministerialnego Programu Senior+ jest placówką nowoczesną, w pełni wyposażoną, dysponuje szeroką ofertą skierowaną do osób, które ukończyły 60 lat. Do dyspozycji seniorów jest 7 pomieszczeń, w tym gabinet fizjoterapeuty, psychologa, sala do ćwiczeń, wspólnych spotkań, pokój klubowy do relaksu, gdzie można obejrzeć dobry film, posłuchać muzyki, poczytać prasę, czy pograć w karty. W osobnym pokoju można odpocząć w ciągu dnia. Dobrze wyposażony aneks kuchenny pozwala na realizację pasji kulinarnych. Na świeżym powietrzu na wydzielonym teren zielonym z ławeczkami można odpoczywać, relaksować się lub też realizować swoje ogrodnicze pasje przy pielęgnacji roślin.

Dzień zaczyna się się od zajęć z aktywności fizycznej, zabiegów fizykalnych oraz zajęć aktywizujących manualnie i umysłowo według zainteresowań uczestników. W ramach zajęć popołudniowych proponujemy spotkania tematyczne, edukacyjne, np. zajęcia komputerowe czy związane z realizacją pasji i zainteresowań seniorów np. klubu karcianego, czytelniczego. W ciągu dnia jest możliwość integracji przy wspólnych posiłkach. W ramach usług socjalnych w Dziennym Domu można korzystać z wyżywienia, pomieszczenia z pralką i suszarką.Opublikował: Agnieszka Wojtkowiak
Publikacja dnia: 28.12.2022
Podpisał: Agnieszka Wojtkowiak
Dokument z dnia: 12.01.2019
Dokument oglądany razy: 3 512